O nás

Občanské sdružení Zicherka je parta mladých lidí, kteří přinášejí široké veřejnosti a hlavně dětem nejrůznější zábavu a možnosti, jak trávit svůj volný čas a získávat tím spoustu nových kamarádů, zkušeností a zážitků, na které by pak mohli všichni v budoucnu rádi vzpomínat.

Ve většině případů se snažíme přinést různé turnaje, soutěže a akce bez finančních poplatků. Ne vždy je to možné, ale do budoucna bychom toho rádi dosáhli za pomocí našich partnerů.

Kdo jsme?

Jak už bylo zmíněno, jsme parta mladých lidí, kteří za účelem tvorby zábavy pro širokou veřejnost, a to především pro děti, založili dětské občanské sdružení s názvem Zicherka.

Co děláme?

Mezi naše nejčastější aktivity patří soutěže, turnaje a akce v našem okolí.

Jelikož fungujeme od roku 2013 a za tu dobu se v hlavičkách našeho sdružení zrodilo spoustu nápadů, které jsme zrealizovali, vznikly pod našim sdružením různé projekty. Mezi ně patří například organizování turnajů a ligy ve futsale ve sportovní hale Bospor Bohumín, Mistrovství Ostravy v počítačových hrách, za zmínku určitě stojí i náš dětský letní tábor Ztracená ATLANTIDA a příměstský počítačový tábor Ovachamp ACADEMY, kroužek DeskoSvět, kde hrajeme společně s dětmi deskové hry, spoustu klubů sdružujících lidi určitých zájmových činností a samozřejmě nesmí chybět i charitativní a dobročinné projekty, například sbírky.

Každoročně pořádáme akce související s našimi lidovými tradicemi. Jedná se například o návštěvu dětí s naším Mikulášem, čertem a andílkem. Dále o rozdávání dárečků na Štědrý den naším Ježíškem. Občas se objeví také Drakiáda, pokoušíme se vymyslet Velikonoce, pálení čarodějnic, stavění májky a další příjemné tradice.

Navštěvujeme také místní školy a organizace, ve kterých se snažíme tvořit zábavu, ale i podávat pomocnou ruku při organizování, propagaci a s účastí, jelikož víme, že je nesmírně důležité mít účastníky, aby samotná akce mohla být úspěšná.

Tímto však nekončíme a v nejbližší budoucnosti se můžete těšit na spoustu dalších nápadů, které už teď nosíme v hlavičkách a jen čekáme, až přijde čas na jejich realizaci.

Docela často se nám stává, že na nás lidé nechápavě koukají a nevěří, že v dnešní době je ještě něco takového vůbec možné. Ano, všechno to, co děláme, je pravda. Kdo nás zná tak to jistě moc dobře ví :o)

Proč to děláme?

Děláme to vše z jednoho prostého důvodu, prostě nás to baví a přináší nám to dobrý pocit a radost v srdíčku. Vždyť co je krásnější, než vykouzlit našim nejmenším úsměv na rtu!

Zkrátka, snažíme se udělat svět a naše okolí hezčí, zábavnější a usměvavější.

Kdo to všechno platí?

Vše platíme z našich skromných příspěvků a z našich kapes. Děkujeme našim partnerům, kteří nám pomáhají a darují hmotné dary na naše soutěže, turnaje a akce. Poděkování patří i jedincům, kteří mají srdíčko na správném místě a zaslali nám finanční částku. Děkujeme.

Více o financování najdete na stránce Účetnictví

Žádná z našich akcí nám nepřináší zisk, ba naopak, tohle vše financujeme právě ze svých kapes.

www.zicherka.cz