Projekty

Naše sdružení Zicherka zakládá pro větší přehlednost různé projekty, které mají vždy svůj cíl. Především se jedná o tvoření zábavy pro širokou veřejnost, ale některé věci jsou tak specifické, že si žádají vlastní projekt, iniciativu, čas, energii i peníze.

 

Všechny aktuální projekty můžete najít na stránkách Zicherky v sekci “Projekty”. Ty ukončené, které už nejsou aktuální, můžete najít na této stránce níže v takovém našem “Archivu projektů”.

 

Neustále se snažíme naši Zicherku rozšiřovat a vytvářet další a další projekty.

 

Máš-li nějaký nápad, který bychom mohli v budoucnu podniknout, určitě nám napiš a třeba si tak zrealizuješ svůj vlastní sen a zároveň vytvoříš něco smysluplného. Pokud dokážeš správně pochopit smysl organizování, určitě s námi zažiješ spoustu legrace, zábavy a najdeš si i nové přátele a kamarády.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ve většině případů se snažíme dělat projekty zcela zdarma a bez žádného vstupního poplatku, pokud nám to ovšem okolnosti a naše finanční možnosti dovolí. Jsou to například: soutěže, turnaje, akce, Mikuláš, drakiáda, kroužky pro děti a mnoho dalšího. Ovšem mezi našimi projekty jsou i takové, které jsou finančně zpoplatněny např.: letní tábor pro děti, školy v přírodě, výlety, větší turnaje a jiné.

 

 

ARCHIV PROJEKTŮ

*seznam projektů, které už nejsou aktuální a byly ukončeny.

 

Sbírka pro nemocnou Justýnku, která trpí hned třemi vážnými nemocemi (dětská mozková obrna, hipotonie = tělo hadrové panenky, epilepsie). Život k ní bohužel nebyl hodný, a proto jsme se jí rozhodli pomoct, jak to jen šlo. Pomocí tohoto projektu se vybrala poměrná finanční částka a uhradila se léčba této malé holčičky. Díky léčbě se už Justýnce pomalu daří sedět, chodit, používat ruce a dokonce začíná i mluvit. Je smutné, že v dnešní době, kdy se peníze tisknou jako na běžícím páse, není léčba hrazena zdravotní pojišťovnou.

Pár dalších informací o projektu DMO-Justýnka najdete zde.

 

  • Prostějovský Voříšek

    • 30.8.2014 proběhl 1. ročník Prostějovské voříškiady.

    • 29.8.2015 proběhl 2. ročník Prostějovské voříškiady.

 Cvičák plný krásných voříšků, kříženců, pejsků s průkazem původu i bez něj a k tomu skvělá atmosféra. Přesně tohle byla voříškiáda v Prostějově, která se konala poslední prázdninovou sobotu 30. srpna. V areálu prostějovského kynologického klubu se sešlo více než 100 pejsků různých barev i velikostí, které doprovázelo přes 200 dvounohých parťáků z řad paníčků, vystavovatelů, ale i diváků.

Díky našim štědrým sponzorům nikdo neodešel domů s prázdnou, proto moc děkujeme všem sponzorům i touto formou. Velké poděkování patří i městu Prostějov, které rovněž podpořilo voříškiádu a navíc přispělo i na nové oplocení areálu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nejkrásnějším voříškem se stal pejsek Falco, nejkrásnějším pejskem bez průkazu původu se stal pyrenejský mastin Gonzo a nejkrásnějším pejskem s průkazem původu se stal italský chrtík Mazánek.

 

Z těchto pejsků vybrali rozhodčí absolutního vítěze celé voříškiády. Tím se stal voříšek Falco, který si tuto výhru zasloužil nejen svou krásou, ale i šikovností.

 

Dále proběhly také soutěže o největšího a nejmenšího psa, psa cirkusáka, kdy pejsek musel předvést nějakou svou dovednost, a další, jako třeba aport špekáčku, kdy měl pejsek přinést odhozený buřt… někteří přinesli, jiní ne, ale určitě se všichni pobavili.

 

Protože voříškiáda byla pojata jako charitativní akce na podporu útulku paní Liškové v Srbcích, bylo možné na akci donést i všemožné věci pro pejsky, jako pamlsky, pelíšky, deky, granule, vodítka, obojky a ostatní věci pro pejsky. Za tyto věci všem moc děkujeme, nasbíralo se jich opravdu hodně.

 

Do útulku se vybralo necelých 14 000 Kč! Děkujeme!