Na kole po Česku

Není tajemstvím, že naši vášní je cykloturistika a poznávání našeho okolního světa.

 

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Zde není potřeba se nějak dlouhosáhle rozepisovat, stačí pouze sednout na kolo a jít do toho. Cykloturistika je opravdu krásná věc a kdo ji ještě neokusil, tak bohužel neví, o co přichází.

PŘIDEJ SE K NÁM

Maš-li zájem a stejnou vášeň v srdci, klidně se k nám můžeš přidat a začít poznávat okolní svět společně s námi. K tomu všemu ti stačí pouze chuť jít do toho a vlastnit jízdní kolo. Vše ostatní ti ukážeme a naučíme. Pokud tě zaujala naše nabídka klidně nám můžeš napsat na info@zicherka.cz.

HISTORIE

Rok 2017

V letošním roce máme v plánu opět posbírat alespoň 10 000 bodů v aplikaci EPP, pomocí kterých chceme pomáhat potřebným.

 

Našim dalším cílem v letošním roce je zdolat celou “Cyklostezku Bečva”, která má dva ramena a její celková délka je 152,6 km. A třešničkou na dortu je pro nás v letošním roce zdolat “Moravskou stezku”,která měří pěkných 310 km, vede z města Jeseník a končí až v Lednicko-Valtickém areálu. Rádi bychom prozkoumali i blízké Beskydy a znovu si oprášili některé stezky a cesty z let minulých.

 

Jak to vše dopadne, nám ukáže čas.

 

Rok 2016

V roce 2016 jsme měli trošku slabší rok a najezdili jsme všeho všudy “pouze” asi 1200 km.

 

V tomto roce jsme zvládli zdolat například “Slezskou magistrálu” z města Jeseník přes Hlučín až do Dolní Lutyně, trasa dlouhá asi 130 km, zdolána za přibližně 11 hodin. V tomto roce jsme se opět podívali na známe trasy podél řeky Odry, prozkoumali jsme cyklostezky v Ostravě a okolí, projeli se po stezkách až do Čeladné a Ostravice. Nově jsme zkusili prozkoumat i Beskydy a navštívili horské chaty.

 

Počet bodů, které jsme nasbírali v aplikaci EPP, díky které pomáháme pohybem, se vyšplhal nad hranici 10 000 bodů a zastavil se někde na čisle 11 697.

 

Rok 2015

Rok 2015 byl začátkem našeho cykloturistického putování a zvládli jsme najezdit během sezóny přibližně asi 2300 km. Začalo to pořízením horského kola, zakoupením map, stažením potřebných aplikací do mobilního telefonu včetně EPP aplikace, díky které pomáháme pohybem, a putování bylo na světě.

 

Projezdili jsme široké okolí, prozkoumali přehrady, lesy, okolní cyklostezky, projeli jsme se po Meandrech v pohraničí, zdolali jsme první cykloturistickou trasu podél řek Odry a Olše, zajeli jsme si na hory a navštívili rozhlednu v Beskydech s názvem Prašivá.

 

Počet bodů, které jsme nasbírali v EPP aplikaci a pomáhali tak potřebným nám není v tomto roce znám, jelikož nám byl ukraden mobilní telefon, ve kterém jsme měli celou historii 🙁