Happyk.cz – Chovatelské potřeby

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Vítáme Vás na našem e-shopu chovatelských potřeb. Děláme pro zvířátka vše, co je v našich silách. Stejně jako Vy, i my o ně máme zájem, pár jich chováme doma a dobře se o ně staráme. Proto nás napadlo, že bychom mohli pomoci taky Vám splňovat ty největší touhy Vašich mazlíčků. Přejeme Vám spokojený a krásně prožitý život s mazlíčky! 🙂

www.happyk.cz

FINANCOVÁNÍ ZICHERKY

Vytvořením objednávky v našem internetovém obchodě Happyk.cz podpoříte naše dětské sdružení Zicherka, protože většina zisku (80%) jde právě našemu sdružení, které za tyto prostředky tvoří další projekty, soutěže, turnaje, akce a spoustu dalšího. Zbylých 20% se pak vrací do obchodu Happyk.cz, kde jsou použity na základní potřeby (chod e-shopu, balící materiál, nové zboží, vylepšení služeb,…).

Chcete-li nepřímo podpořit naše sdružení, stačí když budete pravidelně nakupovat v našem skromném obchůdku Happyk.cz, kde můžete nakoupit veškeré potřeby pro své mazlíčky.

 

 

KDO JE HAPPYK?

Happyk je ve skutečném světě zkrácený název pro našeho koníka, který se celým svým jménem jmenuje “Happy Horse” v překladu do češtiny “Šťastný kůň”. Happyk se narodil 18.6.2004 v Ostravské stáji jako Anglicky plnokrevník. Po své sedmileté ‘kariéře’ dostihového koně byl vykastrován a převezen do jiné stáje. Tam se náš koníček věnoval především dětem, které neuměly jezdit, a lidem, kteří se s ním učili skákat – byl to tedy kůň využíván na komerci. Časem měl Happyk problémy s nohama a majitelka se ho rozhodla prodat, a tak se dostal ve svých deseti letech k nám. Od té doby si užívá spokojeného života a je u nás svým pánem. Jeho kamarádi jsou naši pejsci a má sestra. I v okolí je pár koní, ke kterým chodí Happyk na návštěvy. I přes jeho věk je Happyk stále šťastný a energetický koník vhodný na jízdu v terénu i vožení malých dětí.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NAŠE ZVÍŘÁTKA

Zkušenosti ze života zvířat neustále sbíráme a i díky toho Vám v případě potřeby můžeme poradit.

 

PEJSI? TI U NÁS NESMĚJÍ CHYBĚT!

Nedílnou součástí většiny z nás je zvíře, které v každé známé encyklopedii, nese název “PES”. Ne nadarmo se říká, že: “Pes je nejlepší přítel člověka.” I my to moc dobře víme, a proto pejsci u nás byli, jsou a vždy budou součásti našeho života. Momentálně máme dva pejsky a to Žerika – trpasličí pinč a Enynku – Rotvajler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KAMERUNSKÁ KOZA I U NÁS!

Kamerunská koza se výhradně chová pro maso a kůži, protože mají málo mléka, které je výhradně pro jejich kůzlátka. U nás se tyto kozy chovali i proto, že nám přinášeli radost do našich srdcí.

Podařilo se nám odchovat ne jedno maličké kůzlátko, ať už přišlo na svět v jakoukoli roční dobu a za jakýchkoli drsných podmínek.

BURUNDUK PÁSKOVANÝ – Zicherka

Mezi naši další radost patří i tato roztomilá veverka, Burunduk Páskovaný. Jedná se o veverku z filmu „Alvin a Chipmankové“.

Tuto veverku doporučujeme všem, kteří chtějí zkusit něco nového, třeba místo křečka. Ovšem pamatujte, že je třeba, jako každému zvířátku, i této veverce věnovat dostatek času. Pokud tak učiníte, můžete počítat s dalším přátelským a věrným kamarádem do Vaši rodinky.

Naše veverka se jmenuje Zicherka a je patronkou a zároveň maskotem našeho dětského občanského sdružení.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

UŽOVKA ČERVENÁ

Přes 8 let jsem měl doma v teráriu tyto 3 Užovky Červené, a proto jsem získal pár zkušeností i o hadech. Jednu z užovek jsem si pořídil dokonce v Lednicko-Valtickém areálu a zbylé dvě pak od chovatelů z okolí. Užovky obývali nejen mé terárium, ale i můj pokoj a někdy utekly i do zbylé části domečku, kde trávily dokonce nějaký ten týden, dokud nebyly nalezeny, a tak jsem se toho o nich naučil dost. Nějaké zkušenosti s tímto stále záhadným tvorem snad mám. 🙂

 

 

 

 

 

 

 

KUR DOMÁCÍ

Čerstvá domácí vajíčka u nás na talíři nesmějí chybět. A ty nám snáší naše slepičky. Zvykli jsme si na ně natolik, že vejce z obchodu už nám nechutnají a připadají nám, jako z chemické výroby.

 

 

 

 

 

 

 

 

SPONZORUJEME PROSTĚJOVSKÝ VOŘÍŠEK

Prostějovský Voříšek neboli Vořiškiáda je akce pro pejsky a jak už z názvu vyplývá, koná se v Prostějově. Soutěží zde se zůčastňují kříženci, voříšci, pejsci bez PP, ale i pejsci s PP. Tato akce se koná v areálu KK Prostějov. My jsme na této akci hlavními sponzory, kteří darují věcné dary do soutěží. Můžete zde najít i náš stánek, kde je možnost zakoupit si něco dobrého pro Vašeho pejska a máme i občerstvení v podání čerstvé vody pro pejsky ZDARMA. Vyzkoušeli jsme si také roli porotců, vybírali jsme nejhezčí čivavu akce.

Součastí akce je představení pejsků z útulku. Toho, který se Vám bude líbit, si můžete z akce odvézt domů. Pejsek tak obohatí Vaši rodinku o dalšího věrného člena.  Pokud máte doma starší a nepotřebné věci pro pejsky, určitě je sem přivezte, budou darovány do útulku. Pejsci z útulku budou vděční. :o)

Přihlášením, účastí, či dobrovolným příspěvkem podpoříte pejsky z útulku, po něž poté poputuje i výtěžek z akce.

Na akci se nebudou nudit ani děti, jelikož zde tvoří zábavu dětské občanské sdružení Zicherka.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

OSTRAVSKÉ FAUNA TRHY

Chovatelská prodejní burza s mezinárodní účastí na kryté vytápěné ploše o rozloze 4000m2

Fauny trhů se pravidelně účastní téměř 300 prodejců a ani my na této akci, jako správní milovníci zvířat, nesmíme chybět. Na těchto Fauna trzích nás můžete vidět skoro každý měsíc. Máme tam svůj stánek, kde si můžete koupit něco dobrého pro své mazlíčky (pamlsky, dobroty, krmiva, granule,…) a spoustu dalších potřebných věcí, např. klece, hračky, škrábadla, misky, akvária a mnoho dalšího z chovatelských potřeb nabízených právě u nás.

Přijďte se za námi podívat. Těšíme se na Vás! 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SADÍME A PĚSTUJEME

Nejen, že chováme zvířátka, ale i pěstujeme zeleninu, ovoce či sadíme bylinky.

Z důvodu zhoršující se kvality plodin v supermarketech sadíme ve větším počtu např. brambory a česnek. Dále se na naší zahrádce každoročně vysazuje mrkev, salát, cibulka, hrášek, kedlubny, pórek a máme i skleník, kde jsou pro změnu papriky, rajčata a okurky.

Terasu nám zdobí truhlík s pažitkou, bazalka a mnoho dalšího.

Nesmíme zapomenout ani na naše stromy, které nám každoročně plodí krásné ovoce, ať už je to jabloň se svými sladkými jablky, či hrušeň se svými netradičními tvary hrušek, třešeň, višeň, švestka a ořech, který je tady s námi již řadu let a stále plodí krásné vlašské oříšky.

Další sladké plody na naši zahrádce jsou maliny, borůvky, ostružiny, jahůdky, červený, černý a bílý rybíz a angrešt.

 

 

 

RÁDI CESTUJEME ZA PŘÍRODOU

Tak, jako někteří z Vás se každoročně vypravují na svou dovolenou za sluníčkem do zahraničí, tak i my cestujeme za pozoruhodnými místy, nejen k moři. Tato místa nám doslava vzala dech z plic. Dáváme přednost cestování za krásnými místy v přírodě, které nás naučí nejednu maličkost.

 

 

 

 

 

 

 

 

KONTAKTY

Happyk.cz – chovatelské potřeby

Na Výšině 1208

DOLNÍ LUTYNĚ

735 53

 

číslo účtu: 2500505880/2010

email: info@happyk.cz

tel. : +420 732 885 600

 

facebook: naše fb stránka zde

Stránky: www.happyk.cz