Už 8. futsalový turnaj v tomto roce je za námi! :o) Kdo vyhrál?

 

Další parádní Futsalový turnaj 🏆, tentokrát už 8 v tomto roce v podání našeho projektu FutsalMania Orlová pod vedením Radim Pochyba je za námi. Jak to vše probíhalo si můžete přečíst slovy Radima níže:

 

Předposlední bodovaný turnaj základní části FT2018 se poprvé uskutečnil v Bohumíně, respektive ve Sportovní hale Bohumín a velice se vydařil. Jednalo se již o 3. turnaj se statusem „Mezinárodní“ díky účasti polského týmu AKS Grzybowice Zabrze. Turnaje se zúčastnilo 10 týmů, což byl také maximální počet a klasicky byl turnaj rozdělen do 2 skupin po 5 týmech, při čemž do play off postupovala první 4 mužstva.

 

Ze skupiny A v celku suverénně postoupil favorit z Polska – AKS Grzybowice Zabrze, jenž získal 10 bodů, s 9 body ho následovali VSK Dětmarovice a s 5 body Amatéři. Poslední postupové místo obsadil poprvé v historii SKS Havířov, jenž si připsal i své první 2 historické body na našich turnajích. S jedním bodem se s turnajem loučili SK Máchalové.

 

Ze skupiny B, kde se hrály velice vyrovnané partie, postoupil z 1. místa s 10 body Invictus 2011, následovaný 7 bodovým SSKA a 5 bodovými FT Galaxy Karviná (3.) a Futsalmanii Orlová (4.), bez bodu se s turnajem již po skupině loučila Poštovní pěchota.

 

V prvním čtvrtfinále na sebe narazili AKS Grzybowice Zabrze a Futsalmania Orlová, která dlouho držela nerozhodný výsledek, ale po první inkasované brance si odnesla výprask 4:0 a poprvé se letos nepodívala do boje o medaile.

 

Ve druhém čtvrtfinále vyhráli SSKA, nad posledním finalistou Amatéry, 3:0.

 

Třetí čtvrtfinále nepřineslo žádné překvapení, když v suchém triku hráči Invictu 2011 vyřadili SKS Havířov po výsledku 3:0, pro které však čtvrtfinále bylo velkým úspěchem.

 

V posledním a zároveň nejvyrovnanějším čtvrtfinále se utkali VSK Dětmarovice a FT Galaxy Karviná, při čemž VSK neinkasovalo a dokázalo vstřelit dvě branky, tak se s turnajem ve čtvrtfinále loučil FT Galaxy po porážce 0:2.

 

V prvním semifinále se utkal AKS Grzybowice Zabzre a SSKA, AKS byli jasně lepší, ale po rychlé akci prohrávali 0:1, poté po enormním tlaku dokázali utkání otočit na svou stranu na 2:1, ovšem při power play se z druhé využité šance v utkání radovali SSKA a utkání po výsledku 2:2 šlo do penalt. Kde AKS neproměnili hned 1. penaltu a hráči SSKA byli 100%, což znamenalo postup hráčů SSKA do finále!

 

Druhé semifinále bylo také velice vyrovnané a rozhodla ho až branka v samotném závěru a to z kopaček hráčů Invictu 2011, kteří slavili postup přes kvalitního soupeře VSK Dětmarovice, na které opět zbyl „jen“ zápas o bronz.

 

Zápas o třetí místo se nesl v podobném duchu jako obě semifinále, AKS byli lepší a VSK dlouho drželo remízu 0:0, ovšem necelý 10 vteřin před koncem hráči VSK opět inkasovali a bronzovou příčku obsadili AKS Grzybowice Zabre.

 

Finálový zápas měl své tempo, ovšem na obou týmech byla vidět nervozita a utkání skončilo zaslouženě 0:0. Následovali pokutové kopy ve kterých mohl rozhodnout ve 3. sérii Kozubek, ovšem branku přestřelil. Takže se série táhly dále a když snad v 7. sérii vychytal brankář Mojzeš pokutový kop a jeho spoluhráč se již nemýlil, mohl poprvé ve své historii na našich turnajích slavit vítězství havířovský Invictus 2011.

 

Nejlepším hráčem turnaje byl zvolen Zdeněk Zach (VSK Dětmarovice), nejlepším brankářem Jakub Mojzeš (Invictus 2011) a nejlepším střelcem se 7 góly Patryk Kapała (AKS Grzybowice Zabrze).

 

Tímto všem vítězům gratulujeme. Děkujeme všem zúčastněným týmům, respektive hráčům, rozhodčím turnaje Tomáši Brevčinskému a Mirku Muráňovi, Zicherka pod kterou působíme a bez které by to nešlo, našemu sponzoru Realita Gaming Bar Ostrava za poukázky pro oba finalisty a Sportovní hala Bohumín ve které jsme mohli tento turnaj uspořádat.

 

Poslední bodovaný turnaj se bude konat v neděli 11. listopadu v hale Orlové opět a bude o co hrát – o postup do Velkého finále Futsalmania tournaments 2018, které se uskuteční v neděli 9. prosince v Orlové, o celkové pořadí, jelikož ještě není jisté, kdo skončí na kterém medailovém pořadí!

 

Děkujeme, že jste s námi.

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a atributy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>