Tým NH Demetu Ostrava nenašel přemožitele na 5. futsalovém turnaji


Celoroční turnajová liga ve futsale Bospor Futsalmania tournaments 2019 se přehoupla díky 5. turnaje do své 2. poloviny a k vidění byl opět maximální počet týmů: 10. Děkujeme Vám tímto za zájem a důvěru. 

Ve skupině A se utkala mezi sebou mužstva FC FurtGolem, TKS Notoři, KA-4, Futsalmania Orlová a slovenský FC PartyBoys Čadca, díky kterým byl turnaj opět se statutem mezinárodního turnaje. Z prvního místa s 9 body postoupila KA-4, porazili ji pouze PartyBoys 3:2. Ze druhého místa se 7 body postoupila Futsalmania Orlová, která v přímém boji o 1. místo prohrála s karvinskými 1:2. Třetí skončili s 5 body PartyBoys a se 4 získanými body obsadili 4. místo TKS Notoři. Jeden získaný bod nestačil na postup týmu FC FurtGolem a ti se tak loučili s turnajem ve skupině.


Skupina B obsahovala ostravského obhájce FC Blues Ostrava a nováčka NH Demetu Ostrava, dále jen už havířovské Invictus 2011, FK Rapid Havířov a FC Tipáč. Se ziskem 10 bodů postoupili s přehledem z prvního místa Demetu. Druhá příčka se 7 získanými body patřila Invictu 2011, který následovalo šestibodové Blues. V posledním kole skupiny se utkal Rapid, který měl na kontě 1 bod a FC Tipáč, který neměl dokonce ani jeden bod. Ve velice zajímavém utkání plného šancí zvítězil celkem překvapivě Tipáč a díky toho směřoval do čtvrtfinále on a Rapid skončil již ve skupině.

První čtvrtfinále svedlo KA-4 a FC Tipáč. Dle průběhu turnaje mělo jít o jednoznačný průběh pro tým z Karviné. Tomu tak nakonec bylo, ovšem pouze z pohledu na šance. Těch KA-4 mělo doslova hromadu, střelci KA-4 měli velké množství naprostých tutovek, ale k údivu všech v hale neproměnili ani jednu. Několikrát také zazvonila tyč branky Tipáče, který měl pouze pár brejkových situací. Tlak KA-4 sílil, na míči byl prakticky jeden tým, ale utkání nakonec skončilo 0:0 a šlo se do penalt. Rozhodovala až 6. série a postup patřil velice překvapivě FC Tipáči.

Druhé čtvrtfinále mezi PartyBoys Čadca a Invictem bylo naprosto jednoznačné, jak herně, tak výsledkově 4:0 pro partu ze Slovenska.
Třetí čtvrtfinále mezi TKS Notory a Demetu mělo jasného favorita. Demetu roli favorita plnili, byli lepší, ovšem Notoři bojovali neskutečně. Ovšem Demetu nakonec se štěstím, ale zaslouženě, dali vítěznou branku těsně před koncem a slavili postup mezi nejlepší 4.

Poslední čtvrtfinále svedlo Blues a Futsalmanii. Orlovští ještě Blues v předchozích třech případech neporazili a určitě měli o motivaci postaráno. Zápas se hrál ve vysokém tempu, oba týmy mohli dát první gól. Ale branka ne a ne přijít. Až ve druhé polovině zápasu došlo k faulu v pokutovém území Futsalmanie a Blues kopali penaltu. Tu ovšem vynikající Wybraniec zneškodnil a o minutu později šla Futsalmania nakonec do vedení. Které mohla navýšit hned po rozehrávce Blues, ovšem míč šel těsně mimo. A tak udeřil kanonýr Vrána a bylo srovnáno. Když už vše napovídalo, že dojde k penaltovému rozstřelu, tak minutu před koncem Blues otočili utkání. V poslední minutě při power play Futsalmanie dali ještě další 2 branky a po vítězství 4:1 šli do semifinále Blues.


V prvním semifinále nebylo od začátku pochyb, kdo postoupí, velice zkušený výkon dovedli PartyBoys v pohodě k vítězství 4:1 na Tipáčem a šli do finále opět.

Demetu s Blues se utkali ve 2. semifinále. Utkání mělo spoustu šancí a nutno říci, že Demetu bylo lepším týmem. Zápasu by určitě slušela nějaká ta branka, ale obrany byly neprostupné a tak následovaly pokutové kopy. Ve třech sériích byli úspěšnější Demetu, který pomohli nejen bezchybní střelci, ale také skvělý brankář Kaláb.

Zápas o 3. místo připomínal exhibici nebo spíše hru kočky s myší. Blues naprosto dominovali, když už v uvolněném tempu pustili někoho z Tipáče do šance, tak skvěle podržel gólman. Utkání nakonec skončilo debaklem 10:1 pro Blues a ti si i při 4. účasti opět odnesli medaili. Pro Tipáč, který za celý turnaj vstřelil jen 4 branky, to byl největší úspěch na našich turnajích a jistě jsou s výsledkem nakonec spokojeni.

Ve finále mezi PartyBoys a Demetu byli lepší ostravští. Ovšem PartyBoys hráli velice zodpovědně a drželi velice dlouho nerozhodný výsledek. Nakonec však Demetu dokázalo využít jednoho malého zaváhání v obraně týmu ze Slovenska a ujalo se vedení. Jen pár vteřin po první brance přidali i gól s pořadovým číslem 2. A bylo rozhodnuto, i přes velkou snahu PartyBoys, bylo prostě Demetu skvěle připraveno a utkání a celý turnaj naprosto zaslouženě vyhrálo.

Nejlepším hráčem turnaje byl zvolen Michal Padyšak (FC PartyBoys Čadca), nejlepším gólmanem byl také jednoznačně zvolen nejmladší hráč turnaje Daniel Kaláb (NH Demetu Ostrava) a sošku pro krále střelců si odnesl, díky 9 vstřeleným gólům, Vojtěch Šimon (FC Blues Ostrava).


Tímto chceme pogratulovat vítězným týmům a individuálně oceněným hráčům. Poděkování pak patří všem týmům a hráčům, kteří se turnaje zúčastnili. Dále také rozhodčím turnaje Jiřímu Harnolovi a Danu Mrázkovi, kteří celý turnaj odřídili. Poděkování pak patří všem sponzorům naší ligy, kterými jsou Bospor s.r.o., Realita Gaming Bar Ostrava, ZanziBar Orlová, CoolCamp.cz, Gisport.cz, Josport.cz, Městu Bohumín a samozřejmě Zicherce, z.s. pod kterou působíme.

Tímto Vás také zveme na 6. Bospor FT2019, který se bude konat klasicky ve Sportovní hale Bohumín v neděli 16. června 2019 od 9:00. Mimochodem zbývá poslední volné místo na tento turnaj, tak neváhejte a přihlaste svůj tým i vy, pokud chcete zažít neděli plnou skvělého futsalu.
Vaše Futsalmania


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a atributy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>