Kombinovaný turnaj zná svého vítěze!


Tuto sobotu – 13.7. 2019 – jste mohli být svědky kombinovaného turnaje, který se z poloviny hrál na hřišti pro kopanou – umělá tráva a z druhé poloviny na futsalovém povrchu. Tento speciální turnaj si pro Vás z naši dílny Futsalmania Orlová připravil Radim Pochyba. Pro účastníky to bylo jistě parádní zpestření, které doprovázelo jako vždy úžasná atmosféra, skvělé zvládnuta organizace a hodnotné ceny! 🏆

A jak to vše dopadlo? 🥇🥈🥉

Turnaje se zúčastnilo 8 týmů a díky toho se mohlo hrát ve dvou skupinách.

Skupina A:

  • Futsalmania Orlová
  • TKS Notoři
  • FC Blues Ostrava
  • KA-4

Ve skupině A se představila Futsalmania Orlová, TKS Notoři, FC Blues Ostrava a KA-4. Skupina byla velice vyrovnaná, zápasy se hráli ve vysokém tempu a každý tým dokázal předvést kvalitní výkony. S 11 body postoupila z prvního místa Futsalmania Orlová. 8 bodů stačilo ke druhému místu ve skupině FC Blues Ostrava. Se 7 získanými body obsadil třetí pozici týmy z Karviné – KA-4. Poslední místo obsadili s 5 body TKS Notoři.


Skupina B:

  • Demetu Ostrava
  • DruTěVa
  • FC Tygři
  • FC Tipáč

Se ztrátou 2 bodů, respektive se ziskem 16 bodů postoupili jednoznačně z prvního místa se skóre 22:4 Demetu Ostrava. 10 bodů pak získali FC Tygři a 9 bodů si připsal FC Tipáč. Bez získaného bodu se na 4. místě DruTěVa.


PLAYOFF

ČTVRTFINÁLE

Play off však již je o něčem jiném a výsledky ze skupin se prakticky mažou. O tomhle jsme se přesvědčili hned v prvním dvojutkání. Když se utkali TKS Notoři a Demetu Ostrava. Ostravští dokázali na futsalovém povrchu vyhrát 1:0, což jim dávalo dobrou pozici do odvety na umělé trávě. Ovšem k údivu všech přítomných dokázali TKS Notoři vyhrát 2:0 a zajistili si nečekaný postup mezi nejlepší čtyřku.

Druhý souboj 1. se 4. už překvapení nenabídl. Futsalmania na umělé trávě porazila DruTěVu 4:1 a ve futsalové odvětě si utkání jednoznačně pohlídala v poměru 5:0.

Další čtvrtfinále svedlo FC Tygry a KA-4. A šlo o parádní podívanou. Futsalový zápas vyhráli Tygři 3:2. Stejným výsledkem skončila také odveta na umělce, kterou však vyhrála KA-4 a šlo se do penalt. Rozstřel šel až do náhlé smrti ve které byli úspěšnější orlovští FC Tygři a šli tak do semifinále.

Poslední čtvrtfinále se týkalo FC Blues Ostrava a FC Tipáče. Blues se podařilo vyhrát oba zápasy 2:0 a 2:1 a jako favorit utkání postoupil do semifinále.

SEMIFINÁLE

První semifinále bylo v orlovské režii, když se utkali Tygři a Futsalmania. Tygři na umělé trávě dokázali první duel vyhrát těsně 2:1. V odvetném utkání ve futsale se Futsalmanii nepodařilo vstřelit ani jednu branku a Tygři naopak dokázali dvě branky vstřelit a tak se senzačně dostali do finále.

Druhý semifinálový duel nabídl zajímavé utkání, ve skupině totiž oba duely Blues nad Notory vyhráli. Ovšem play off je o něčem jiném. První utkání ve futsale Notoři vyhráli 2:1. Na umělé trávě to byl boj a i přes velkou snahu ostravských, nedokázali zvítězit a po výsledku 1:1 se zrodila další senzace a ve finále byli Notoři.

ZÁPAS O 3. MÍSTO

Zápas o třetí místo se po domluvě obou týmu odehrál v prodlouženém utkání (z 12 na 15 minut) na jeden zápas ve futsale. Na obou týmech byla vidět únava i zklamání, ale vidina 3. místa hlavně v závěru nutila týmy k velké snaze. Šťastnější nakonec byla Futsalmania, když porazila Blues 3:2.

FINÁLE

Finále bylo velice vyrovnané, oba týmy do toho dali vše, ovšem bohužel moc branek nepadalo. Na umělé trávě vyhráli Notoři nejtěsnějším možným výsledkem 1:0. Na futsalovém povrchu pak týmy vážně bojovali, ale golmani a obrany byly neprostupné, Tygři věděli, že musí gól vstřelit, ale Notoři byli v obraně pevní jak žula a po bezbrankové remíze slavili vůbec první titul na našich turnajích.

Individuální ocenění

Nejlepším hráčem turnaje byl zvolen Tomáš Gardoň (Futsalmania Orlová), nejlepším brankářem Jan Hruška (FC Tygři) a o nejlepšího střelce s 12 góly se dělili Vojtěch Šimon (FC Blues Ostrava) a Lukáš Macík (Demetu Ostrava).
Tímto chceme pogratulovat vítěznému týmu TKS Notorům i týmům na medailových pozicích. Gratulace také putuje k individuálně oceněným hráčům turnaje.

PODĚKOVÁNÍ

Poděkování pak patří sponzorům našich turnajů: Bospor, s.r.o. (hlavní sponzor), Město Bohumín, Realita Gaming bar Ostrava, ZanziBar Orlová, CoolCamp.cz, CoolKára.cz, Josport.cz a Gisport.cz.

Děkujeme také Zicherce,z.s. pod kterou působíme a našim třem rozhodčím, kteří turnaj odřídili (Mirku Muráňovi, Jiřímu Harnolovi a Josefu Razimovi).
Budeme se na vás těšit snad již v srpnu na 3. Futsalmania Nočním poháru o jehož datu konání a dalších informacích vás budeme v nejbližších dnech informovat.

Pokud se Vám líbí co děláme, určitě nás sledujte na sociálních sítích, díky toho Vám už i nikdy nic neuteče!

Za každou Vaši podporu mockrát děkujeme, jste úžasní!

GALERIE

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a atributy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>