Jak dopadnul 9. bodovaný Futsalmania turnaj? :o)

9. a zároveň posledního turnaje základní části Futsalmania tournaments 2018 se zúčastnil 10 týmů, což bylo také maximum kapacity.

Ze skupiny A bez zisku jediného bodu vypadli SK Máchalové. Ovšem jeden úspěch tento tým zažil, během turnaje na hřišti požádal Daniel Mrázek svou přítelkyni o ruku a ona řekla ANO, velice gratulujeme, více Vám o téhle události přineseme během týdne. Bohužel tento tým si připsal také velkou smůlu a to nadvakrát zlomený kotník brankáře Jaroslava Mrázka, tímto přejeme brzké uzdravení. Poslední postupové místo v této skupině A postoupili Amatéři se 4 body. Třetí místo patřilo FT Galaxy Karviná se 6 body, druhé místo obsadili TKS Notoři se 7 body a s 10 body vyhrál skupinu FK Rapid Havířov.

 

Ze skupiny B postoupili z první pozice s 10 body SSKA. Druhou pozici obsadili s 9 body AKS Grzybowice Zabrze a se 7 body je následovala Futsalmania Orlová. O poslední postupové místo si to rozdali SKS Havířov a Poštovní pěchota, úspěšnější bylo SKS a po své první výhře (3:1) na našich turnajích postoupili a Poštovní pěchota se s turnajem loučila ve skupině.

 

V prvním čtvrtfinále si v klidu postup zajistil FK Rapid Havířov po výhře 2:0 nad SKS Havířov.

 

Jednoznačným výsledkem skončilo druhé čtvrtfinále ve kterém AKS Grzybowice Zabrze zvítězili 5:1 nad FT Galaxy Karviná, když Dawid Maciaszczyk vstřelil hned 4 branky.

 

Ve třetím čtvrtfinále se utkali Amatéři a SSKA, základní hrací doba nabídla 2 góly a to po jednom na každé straně, Amatéři vyrovnávací branku vstřelili 5 vteřin před koncem! Tudíž následovali pokutové kopy, které byli v režii brankářů, chladnější hlavu nakonec měli hráči SSKA a postoupili do semifinále.

 

Poslední čtvrtfinále již po několikáté proti sobě svedlo TKS Notory a Futsalmanii Orlová, diváci v tomto utkání gól neviděli a tak po výsledku 0:0 následovaly pokotové kopy, v těch měli lepší mušku v náhlé smrti TKS Notoři a po dlouhé době slavili postup do semifinále.

 

V prvním semifinále se nedokázal Rapid střelecky prosadit proti AKS, které však dalo dvě branky a postoupilo do finále po výsledku 2:0. SSKA a TKS Notoři si po výsledku 1:1 zopakovaly pokutové kopy ve kterých uspěli SSKA a podruhé v řadě postoupili do finále!

 

Zápas o třetí místo svedl dva havířovské týmy, ovšem jednalo se o jednoznačnou záležitost a Rapid zničil svého soupeře 7:0 a mohli slavit třetí místo.

 

Finálový zápas měl velice dobré tempo, AKS měli SSKA co vracet za minulé vyřazení v semifinále (po penaltách) a i tady skončil zápas remízou, tentokrát ne 2:2, ale 1:1 a AKS měli šanci vyhrát druhý turnaj ze tří finálových účastí (všechny po pokutových kopech).Střelci SSKA to zvládli však lépe a tentokrát zvítězili oni po pokutových kopech a mohli slavit první vítězství v rámci Futsalmania tournaments (když nepočítáme vítězství v 1. ročníku Futsalmania Nočního poháru).

 

Nejlepším střelcem se stal vynikajícími 13 góly Dawid Maciaszczyk (AKS Grzybowice Zabrze) a utvrdil své první místo v tabulce střelců základní části FT2018. Nejlepším brankářem byl zvolen Tomáš Přibyla (SSKA) a nejlepším hráčem Jakub Karkoška (FK Rapid Havířov).

 

Tímto chceme všem poděkovat za účast v základní části 2. ročníku Futsalmania tournaments 2018, na Velké finále 9. prosince budou zvány týmy dle pořadí v konečné tabulce. Jinak se na ostatní budeme těšit příští rok, snad už v lednu 2019 na 3. ročníku Futsalmania tournaments 2019!

 

Dále děkujeme všem týmům a hráčům a také rozhodčím turnaje. V neposlední řadě poděkování patří Realita Gaming Bar Ostrava, které naleznete kousek od tramvajové zastávky Výstaviště v Ostravě a také děkujeme Zicherka pod kterou působíme. 🙂 Závěrem chceme poděkovat ITVO – internetová televize Orlová, která navštívila náš turnaj a udělala z něj video reportáž, kterou jsme Vám již sdíleli.

 

Budeme se na nejlepší týmy těšit na Velké finále FT2018 v neděli 9. prosince od 8:00 v hale GOA Orlová na které od čtvrtku začneme týmy zvát dle tabulky základní části FT2018.

 

Děkujeme, že jste s námi.
Vaše Futsalmania Orlová.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a atributy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>